Home / Overige / Vaten met drugsafval aangetroffen bij Fochteloërveen

Vaten met drugsafval aangetroffen bij Fochteloërveen

FOCHTELOO – Maandagmiddag zijn langs de Helomaweg bij het Fochteloërveen vaten met drugsafval aangetroffen. De vaten werden gevonden op de grens met Drenthe.

Een medewerker van Natuurmonumenten werd door een fietser aangesproken over enkele vaten die langs het fietspad zouden liggen. De medewerker ging direct ter plaatse en schakelde daarop de hulpdiensten in. De politie kwam ter plaatse en heeft in overleg de Adviseur Gevaarlijke Stoffen (AGS) van de brandweer gealarmeerd, evenals de forensische opsporing en de recherche.

De AGS is vervolgens met ademlucht ter plaatse bij de vaten gegaan om een meting te verrichten en de situatie te beoordelen. Ter plaatse bleek het te gaan om vaten met drugsafval die nog gevuld waren met onbekende stoffen. Uit voorzorg is de omgeving direct afgezet en is het onderzoek opgestart.

Naast het technisch onderzoek is er ook een buurtonderzoek gestart om meer informatie te achterhalen over de herkomst van het drugsafval en mogelijke betrokkenen.

De gemeente is momenteel ter plaatse om de vaten veilig te bergen en af te voeren. De politie onderzoekt de zaak verder.